Szkolenia

Rodzaje kursów wspinaczkowych oferowanych przez Szkołę Wspinaczkową EVEREST:

1. Intro – czyli wprowadzenie do wspinania
2. Podstawowy kurs wspinaczki na sztucznej ściance wspinaczkowej
3. Kurs wspinaczki na sztucznej ściance wspinaczkowej
4. Kurs ze ścianki w skały
5. Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych

Warunki uczestnictwa
Kursant musi być pełnoletni lub posiadać pisemną zgodę podpisana przez rodziców (prawnych opiekunów) na uczestnictwo w zajęciach. Minimalny wiek kursanta to 16 lat.

Na kurs na ściankę należy zabrać:
1. Buty do wspinania. Nie wspinamy się w butach, w których przyszliśmy na halę! Mogą być najtańsze wspinaczkowe buty dostępne na rynku, ciasne i dopasowane ale wygodne, palce, szczególnie duży palec stopy, lekko podkurczony. Mogą być także buty sportowe typu “adidasy” lub tenisówki, na gumowej podeszwie.
2. Wygodny strój sportowy
3. Pisemne oświadczenie kursanta o braku zdrowotnych przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie wspinaczkowym. W przypadku osób nieletnich – oświadczenie prawnego opiekuna. Jeśli to konieczne wymagana jest konsultacja lekarza.

Na kurs w skały należy zabrać:
1. Buty do wspinania. Mogą być najtańsze wspinaczkowe buty dostępne na rynku, ciasne i dopasowane ale wygodne, palce, szczególnie duży palec stopy, lekko podkurczony.
2. Sprzęt biwakowy: namiot, karimata, śpiwór, gotowanie, latarka – czołówka – o ile będziemy spać w namiocie.
3. Odpowiedni ubiór dostosowany do pogody i pory roku: spodnie z długimi i krótkimi nogawkami, nie krepujące ruchów, kurtka przeciw wiatrowi, najlepiej z kapturem, polar, czapka i rękawiczki, buty trekingowe / podejściowe
4. Plecak do noszenia sprzętu wspinaczkowego – min 40 litrów.
5. Worek z magnezją
6. Polisę ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW z klauzulą zawierającą sporty wysokiego ryzyka
7. Pisemne oświadczenie kursanta o braku zdrowotnych przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie wspinaczkowym. W przypadku osób nieletnich – oświadczenie prawnego opiekuna. Jeśli to konieczne wymagana jest konsultacja lekarza.
8. Aparat fotograficzny i dużo optymizmu 🙂

Szkoła zapewnia sprzęt szkoleniowy posiadający atesty UIAA oraz CE.