O mnie

Nazywam się Michał Komorowski.

Jestem instruktorem szkoły wspinaczkowej EVEREST.
Ale przede wszystkim jestem wspinaczem 🙂

Specjalizuję się we wspinaczce sportowej. Oznacza to, że w sezonie (gdy jest ciepło)  wspinam się w skałkach, natomiast zimą trenuję na sztucznych ściankach wspinaczkowych. Swoje wspinanie rozpocząłem w 2002 roku od kursu wspinaczkowego na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, realizowanego przez Akademicki Klub Górski w Łodzi. Tam pod okiem instruktorów, takich jak Andrzej “Makar” Makarczuk, Piotr Dębski, Wojtek Święcicki czy Marek Kujawiński zdobywałem pierwsze umiejętności wspinaczki skalnej z własną asekuracją. Od tego czasu nieustannie wspinam się, wspinaczka to moja wielka pasja.  A wspinałem się w wielu miejscach, na wielu wyjazdach, w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, we Włoszech, Grecji, Hiszpanii, Francji i w USA.

Pomimo, że na stałe mieszkam w Płocku i w najbliższe skały mam kawałek, każdą swoją wolną chwilę spędzam na wspinaczce. Oznacza to, że w sezonie prawie każdy weekend spędzam na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, a urlopy spędzam na zagranicznych wyjazdach wspinaczkowych do wielu znanych europejskich rejonów wspinaczkowych. Relacje z kilku takich tripów możecie poczytać TUTAJ.

W 2009 roku postanowiłem rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętej wspinaczki i wybrałem się na kurs instruktorski. W wyniku kilkomiesięcznego szkolenia, pod okiem instruktora prowadzącego Pawła Draga (m.in. doktor nauk o kulturze fizyczne, oczywiście ze wspinania,  członek sztabu trenerskiego Austriaków),  zostałem instruktorem wspinaczki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uzyskane uprawnienia są uprawnieniami państwowymi nadanymi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Nr uprawnień: 31562/I/R/2010.

Poza wspinaniem interesują mnie podróże, fotografia, kolarstwo górskie, narciarstwo zjazdowe.

Postscriptum.
Gwarancją jakości moich szkoleń jest to, że jestem czynnym wspinaczem i instruktorem. I chociaż wydaje się to “oczywistą oczywistością”, że uczyć Was powinna osoba kompetentna i doświadczona, to rzeczywistość jest inna. Możecie trafić na samozwańczych “instruktorów”, którzy  oferują szkolenia bez merytorycznego przygotowania. Pamiętajcie – to Wy wybieracie instruktora i macie prawo zapytać o jego kompetencje.