O mnie

Nazywam się Michał Komorowski.

Jestem właścicielem i instruktorem szkoły wspinaczkowej EVEREST.
Ale przede wszystkim jestem wspinaczem 🙂

Specjalizuję się we wspinaczce sportowej. Oznacza to, że w sezonie (gdy jest ciepło) głównie wspinam się w skałkach, natomiast zimą trenuję na sztucznych ściankach wspinaczkowych. Swoje wspinanie rozpocząłem w 2002 roku od kursu wspinaczkowego na Jurze, realizowanego przez Akademicki Klub Górski w Łodzi. Od tego czasu nieustannie wspinam się, wspinaczka to moja wielka pasja.  A wspinałem się w wielu miejscach, na wielu wyjazdach, w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, we Włoszech, Grecji, Hiszpanii, Francji i w USA.

Pomimo, że na stałe mieszkam w Płocku i w najbliższe skały mam kawałek, każdą swoją wolną chwilę spędzam na wspinaczce. Oznacza to że w sezonie prawie każdy weekend spędzam na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, a urlopy spędzam na zagranicznych wyjazdach wspinaczkowych do wielu znanych europejskich rejonów wspinaczkowych.

W 2009 roku postanowiłem rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności i wybrałem się na kurs instruktorski. W wyniku kilkomiesięcznego szkolenia zostałem instruktorem wspinaczki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uzyskane uprawnienia są uprawnieniami państwowymi nadanymi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Nr uprawnień: 31562/I/R/2010.

Poza wspinaniem interesuje mnie fotografia, kolarstwo górskie, a ostatnio narciarstwo zjazdowe.